Kalan: (600)

yunus

Türkçe Türkçe - İngilizce İngilizce çeviri (ingilizcesi)

yunus » dolphin

Anasayfa » Türkçe İngilizce çeviri
isim olarak;
dolphin => yunus yunus balığı türünden balık palamar babası
grampus => yunus
dorado => yunus büyük ve parlak renkli bir balık
(k1-h879-y0.002-v1)
 • a. hay. b. Balinalardan, ılık ve sıcak denizlerde sürüler durumunda yaşayan, boyları 3 metreye kadar erişebilen, memeli deniz hayvanı (Delphinus): “Vapurla yarış eden yunuslara güler.” -S. F. Abasıyanık.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • İng. common dolphin
  Memeliler (Mammalia) sınıfının, balinalar (Cetacea) takımının, yunus balığıgiller (Delphinidae) familyasından, 2 m kadar uzunlukta, sırtı kara, karnı beyaz, yanları çizgili, bütün denizlerde yaşayan ve sürüler meydana getiren bir tür. Yunus balığı.
  BSTS / Biyoloji Terimleri Sözlüğü (1998)
 • Lat. Delphinus delphis
  Balinalar (Cetacea) takımının, yunus balığıgiller (Delphinidae) familyasından, 2 m kadar uzunlukta olabilen, sırtı siyah, karnı beyaz, yanları çizgili, bütün denizlerde yaşayan ve sürüler meydana getiren bir tür, yunus balığı.
  BSTS / Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü
 • Köken: Ar.
  Cinsiyet: ErkekIlık ve sıcak denizlerde yaşayan etçil memeli hayvan.
  Kişi Adları Sözlüğü
 • İng. Delphinus, Del (Delphini)
  Bir takımyıldızın adı.
  BSTS / Gökbilim Terimleri Sözlüğü (1969)
 • Osm. burc-u Delfin
  (astronomi)
  BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu (1963)
(y0.783-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !