Kalan: (600)

yarışma

Türkçe Türkçe - İngilizce İngilizce çeviri (ingilizcesi)

yarışma » competition

Anasayfa » Türkçe İngilizce çeviri
isim olarak;
competition => rekabet yarışma çekişme
contest => yarışma itiraz çekişme karşılaşma maç tartışma
event => olay durum olgu vaka hadise yarışma
rivalry => rekabet çekişme yarışma
bout => müddet müsabaka kriz süre yarışma devre
match => maç denk kibrit benzer yarışma
meet => karşılaşma yarışma
emulation => yarışma benzemeye çalışma özenme
contestation => çekişme tartışma yarışma inkâr
(k1-h1326-y0.017-v1)
 • a. 1. Yarışmak işi, müsabaka. 2. Bilgi, yetenek, güzellik vb.nde üstünlüğünü göstermek için yarışmak işi, yarış, yarışım. 3. Ticarette üstünlük kazanma çabası, rekabet.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • telâhuk.
  BSTS / Medeni Hukuk Terimleri Sözlüğü (1966)
 • İng. Competition
  Tek ya da takımlar arasında yenişme amacıyla düzenlenen kılıçoyunu karşılaşmalarının tümüne verilen ad.
  BSTS / Kılıçoyunu Terimleri Sözlüğü
 • İng. design contest
  Kentlerin ve kasabaların düzentasarlarının hazırlanmasında en iyi öneriyi elde edebilmek ve kentbilimin gelişmesini, bu alandaki uzmanların yetişmesini özendirmek amacıyla, yetkili kamu kuruluşlarınca açılan ulusal ya da uluslararası nitelikteki yarışma.
  BSTS / Kentbilim Terimleri Sözlüğü (1980)
 • İng. rivalry
  Dolaysız çatışma söz konusu olmadan bir işi başkalarından önce bitirme ya da bir şeyi elde etme tutumu.
  BSTS / Ruhbilim Terimleri Sözlüğü (1974)
 • İng. competition
  Bireylerin, toplumsal kümelerin ya da toplumların gereksinmelere oranla kıt olan özdeksel ve tinsel değerleri elde etmeğe yönelik çabaları dolayısıyla aralarında oluşan ve savaştan uzlaşmaya dek türlü biçimler alan bir toplumsal ilişki süreci.
  BSTS / Toplumbilim Terimleri (1975)
(y0.274-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !