Kalan: (600)

yardım

Türkçe Türkçe - Arapça Arapça çeviri

yardım » مساعدة

Anasayfa » Türkçe Arapça çeviri
(k1-h522-y0.001-v1)
 • a. 1. Kendi gücünü ve imkânlarını başka birinin iyiliği için kullanma, muavenet: “Oğlunun yardım dileyen bakışlarını görmezden gelerek kahvaltı masasına oturdu.” -E. Şafak. 2. Bir ülkeye bağış veya ödünç olarak verilen para ve ihtiyaç maddeleri. 3. Etki: “Otların üstünde, ağaçların yapraklarında kalan yağmur damlaları rüzgârın da yardımıyla öğleye kadar kurudu.” -N. Cumalı. 4. Bağış, iane. 5. İşlerin daha etkin ve verimli olabilmesi için sağlanan katkı, destek: “Bugün tiyatroya yapılan devlet yardımlarının gerekçesi de tiyatronun eğitimle olan sıkı ilişkisine dayanmaktadır.” -M. And.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • Fr. Adjuvat
  BSTS / Tıp Terimleri Kılavuzu
 • Fr. Secours
  BSTS / Tıp Terimleri Kılavuzu
 • Henüz kurtçuk döneminde bulunan arı.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • İng. aid
  BSTS / Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu
 • İng. assistance
  BSTS / Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu
 • İng. help
  BSTS / Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu
 • İng. aid
  1. Bir iktisadi karar biriminin kendi iktisadi gücünü ve olanaklarını başka birisi için kullanması. 2. Gelişmiş ülkelerin veya uluslararası kuruluşların, azgelişmiş ülkeleri iktisadi olarak kalkındırmak veya sosyal amaçlarla verdikleri çok düşük faizli veya karşılıksız aktarımlar. krş. bağış, bağlı kredi, bağlı olmayan kredi, koşullu kredi
  BSTS / İktisat Terimleri Sözlüğü (2004)
 • İng. donation, assisstance
  1. Para yardımı. 2. Belirli konular üzerinde yapılacak işlerin gerçekleştirilebilmesi amacıyla gerçek ve tüzel kişilere yapılan para yardımı.
  BSTS / Tecim, Maliye, Sayışmanlık ve Güvence Terimleri Sözlüğü (1972)
 • Yardım.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
(y0.243-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !