Kalan: (600)

tavus kuşu

Türkçe Türkçe - İngilizce İngilizce çeviri (ingilizcesi)

tavus kuşu » peacock

Anasayfa » Türkçe İngilizce çeviri
(k1-h1173-y0.001-v1)
 • a. hay. b. Sülüngillerden, erkeğinin tüyleri uzun, kuyruğu parlak, güzel renkli, acı ve tiz sesli, süs hayvanı olarak beslenen bir kuş, tavus (Pavo).
  Güncel Türkçe Sözlük
 • İng. peacock
  Tavuksular (Galliformes) takımının, sülüngiller (Phasianidae) familyasından, 110-125 cm kadar uzunlukta, Hindistan ve Seylân'da yaşayan bir tür.
  BSTS / Biyoloji Terimleri Sözlüğü (1998)
 • Fr. paon commun
  (zooloji)
  BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu (1963)
 • İng. peafowl
  Sülüngiller familyasında Pavo cinsinde yer alan ve kur yapma döneminde erkek tavusun kuyruğunu açıp sergilemesiyle tanınan iki tür kuşa verilen ad.
  BSTS / Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü
 • İng. peacock
  (Pavo cristatus) Tavuksular (Galliformes) takımının sülüngiller (Phasianidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 110-125 cm. Hindistanda ve Seylânda yaşar.
  BSTS / Zooloji Terimleri Sözlüğü (1963)
(y0.800-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !