Kalan: (600)

tatlı

Türkçe Türkçe - Arapça Arapça çeviri

tatlı » حلو

Anasayfa » Türkçe Arapça çeviri
(k1-h2016-y0.000-v1)
 • sf. 1. Şeker tadında olan: Tatlı elma. Tatlı nar. 2. Acı olmayan, acı karşıtı: Tatlı salatalık. Tatlı su. 3. a. Şekerle veya şekerli şeylerle yapılan yiyecek: Baklava, revani, lokma birer tatlıdır. 4. mec. İnsanı çeken, göze, kulağa hoş gelen, rahatlatan, dinlendiren, sevindiren: “Bu acı adam, tatlı ve nüktedandı.” -Y. Z. Ortaç. 5. mec. Sevimli, hoş: Tatlı bir çocuk. 6. zf. mec. Hoşa gidecek bir biçimde, tatlılıkla: Ne tatlı bakıyordu.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • Fr. Doux
  BSTS / Tıp Terimleri Kılavuzu
 • 1.İncir. 2.Bal : Çarşıdan tatlı aldım.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • Köken: T.
  Cinsiyet: Kız1. Lezzetli. 2. Hoşa giden, şirin.
  Kişi Adları Sözlüğü
(y0.211-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !