Kalan: (600)

şeftali

Türkçe Türkçe - Arapça Arapça çeviri

şeftali » خوخ

Anasayfa » Türkçe Arapça çeviri
(k1-h504-y0.001-v1)
 • Far. şeft + ¥l°
  a. (şefta:li) bit. b. 1. Gülgillerden, ılıman bölgelerde yetişen, çiçekleri pembe renkli bir ağaç (Persica vulgaris). 2. Bu ağacın tatlı ve sulu meyvesi: “Hemen şeftali, portakal, mevsimlik sulu meyve, ne varsa satmaya başlıyorum.” -S. F. Abasıyanık.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • Öpücük.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • İng. peach
  Gülgiller (Rosaceae) familyasından, çanak ve taç yaprakları beşer tane olan, ana vatanı Çin olup, ülkemizde de kültürü yapılan, ağaç formundaki, yapraklarını döken bir tür.
  BSTS / Biyoloji Terimleri Sözlüğü (1998)
 • Fr. pêche
  (tarım)
  BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu (1963)
 • Osm. şeftali
  BSTS / Tarım Terimleri (1949)
 • (Far. şeft+alû) şeftali
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
(y0.734-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !