Kalan: (600)

rakam

Türkçe Türkçe - İngilizce İngilizce çeviri (ingilizcesi)

rakam » figure

Anasayfa » Türkçe İngilizce çeviri
isim olarak;
figure => rakam şekil figür resim sayı şahsiyet
number => sayı numara rakam adet miktar tip
numeral => rakam sayı adet sayı belirten sözcük
(k1-h716-y0.021-v1)
 • Ar. ra®am
  a. mat. 1. Sayıları göstermek için kullanılan işaretlerden her biri: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, I, II, III ... 2. Bu işaretlerle yazılmış sayı: “Rakamları sıralamaya ihtiyacın yoktur herhâlde.” -N. F. Kısakürek. 3. Nicelik, miktar: Kayıplar yüksek bir rakama çıktı.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • İng. digit
  Sayıları yazmak için kullanılan simgelerden her biri.
  BSTS / Matematik Terimleri Sözlüğü (2000)
 • İng. numeral
  Bîr doğal sayıyı göstermeğe yarayan ad. || Biçimsel sayı kuramında n sayısını gösteren rakam, sıfır (0) imi ile bu imin sağına yazılan n sayıda ardıl iminden (') oluşan deyimdir. Örn. 3 sayısını gösteren rakam 0'" deyimidir.
  BSTS / Mantık Terimleri Sözlüğü (1976)
 • Fr. chiffre
  (matematik)
  BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu (1963)
(y0.214-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !