Kalan: (600)

kelebek

Türkçe Türkçe - İngilizce İngilizce çeviri (ingilizcesi)

kelebek » butterfly

Anasayfa » Türkçe İngilizce çeviri
isim olarak;
butterfly => kelebek
(k1-h1309-y0.001-v1)
 • a. 1. hay. b. Pul kanatlılardan, vücudu, kanatları ince pullarla ve türlü renklerle örtülü, dört kanatlı, çok sayıda türleri olan böceklere verilen genel ad: “Kelebek gibi uçmada ruhumuz / Barış dolu bu yıldız bahçesinde” -A. M. Dranas. 2. sf. Biçim olarak bu böceklere benzeyen: “Kaymakam Bey jaketataylı, kelebek kravatlıdır.” -T. Buğra. 3. hay. b. Geviş getiren hayvanların karaciğerlerinde yerleşip en çok öd yollarını tıkayan bir cins asalak hayvan. 4. Bu hayvanın neden olduğu hastalık. 5. tek. Vida, somun vb. nesnelerde kolayca çevrilmeye yarayan bölüm.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • Küçük rende.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • Oltanın misine sarılan ağaç yeri.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • Yayın balığı yavrusu.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • Yarasa.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • Huni.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • İng. fluke
  Yaprak solucanlar sınıfına bağlı emici yassı kurtların genel adı. bk. büyük karaciğer kelebeği, küçük karaciğer kelebeği, akciğer kelebeği.
  BSTS / Asalakbilim Terimleri Sözlüğü (1970)
 • İng. butterfly
  Yere koşut bir biçimde kollarla uçarmış gibi hareketi gerektiren zor bir atlama türü
  BSTS / Gösterim Sanatları Terimleri Sözlüğü (1983)
 • Fr. papillon
  (zooloji)
  BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu (1963)
 • İng. butterfly valve, throttle valve
  Karışımlıktan motora geçen karışım niceliğini denetleyen yassı metal kapak.
  BSTS / Otomobilcilik ve Motor Bilgisi Terimleri (1980)
 • hlk. 1. Fasioloidiozis. 2. Trematod.
  BSTS / Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü
 • Köken: T.
  Cinsiyet: Kız1. Vücudu, kanatları ince pullarla ve türlü renklerle örtülü, dört kanatlı, çok sayıda türü olan böcek. 2. Narin, zarif kadın.
  Kişi Adları Sözlüğü
(y0.208-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !