Kalan: (600)

havalı

Türkçe Türkçe - Arapça Arapça çeviri

havalı » هوائي

Anasayfa » Türkçe Arapça çeviri
(k1-h57-y0.000-v1)
 • sf. 1. Herhangi bir nitelikte havası olan: “O murdar kokulu, ağır havalı yere...” -H. E. Adıvar. 2. İyi, temiz hava alan, havadar. 3. mec. Bir işi gereğince benimsemeyen, önemsemeyen. 4. mec. Göz alıcı, çekici, albenisi olan: Havalı kız. 5. mec. Kibirli, çalımlı, gururlu. 6. tek. Sıkıştırılmış hava ile çalışan (alet vb.).
  Güncel Türkçe Sözlük
 • Fr. Aéré
  BSTS / Tıp Terimleri Kılavuzu
 • Yüksek: Dün havalı bir ağaçtan düştüm.
  Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
 • İng. pneumatic
  Sıkıştırılmış hava ile işleyen (aygıt).
  BSTS / Fizik Terimleri Sözlüğü (1983)
 • İng. pneumatic
  genel uygulayım: Sıkıştırılmış hava ile çalışan (aygıt, vb.).
  BSTS / Uygulayım Terimleri Sözlüğü (1980)
 • Ar. §av¥l³
  a. (hava:li:) Yöre (I): “Şimdi o havalinin belki dünyanın en güzel, en nadir ve en cins güvercinlerine o sahipti.” -Y. K. Karaosmanoğlu.
  Güncel Türkçe Sözlük
(y0.165-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !