Kalan: (600)

biyoloji

Türkçe Türkçe - İngilizce İngilizce çeviri (ingilizcesi)

biyoloji » biology

Anasayfa » Türkçe İngilizce çeviri
isim olarak;
biology => biyoloji
(k1-h625-y0.012-v1)
 • Fr. biologie
  a. (l ince okunur) Bitki ve hayvanların köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalı, dirim bilimi.
  Güncel Türkçe Sözlük
 • İng. biology
  (Yun. bios: hayat; logos: ilim) Hayat ilmi; genel anlamda bitki ve hayvanların köken, yapı, gelişme, çalışma, dağılış, büyüme ve çoğalmaları ile uğraşan bilim dalı.
  BSTS / Biyoloji Terimleri Sözlüğü (1998)
 • İng. biology
  1. Canlı varlıkların doğma, büyüme ve üreme ile ilgili özelliklerini ve onların yaşayışlarını inceleyen bilim dalı. 2. Orta dereceli okullarda öğrencilere canlı varlıkların yaşayışını, canlılar arasındaki ilişkileri gözlem ve deneylere dayalı olarak öğretmek amacıyla okutulan ders.
  BSTS / Eğitim Terimleri Sözlüğü (1974)
 • İng. biology
  Canlıların yapısını, oluşumunu, işlevlerini ve davranışlarını inceleyen bilim dalı.
  BSTS / Kimya Terimleri Sözlüğü (II) (2007)
 • Osm. hayatiyat
  (biyoloji)
  BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu (1963)
 • İng. biology
  Canlı bilimi.
  BSTS / Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü
 • İng. Biology
  (Yun. bios = hayat, Yun.logos=bilim): Hayat bilimi; genel anlamda bitki ve hayvanların kök, gelişme, yapı, çalışma, dağılış hayat, büyüme ve çoğalmalariyle uğraşan çalışmaların toplamı.
  BSTS / Zooloji Terimleri Sözlüğü (1963)
(y0.132-s1)

Türkçe İngilizce Çeviri, İngilizce Türkçe Çeviri, Türkçe Almanca Çeviri, Almanca Türkçe Çeviri, Türkçe Fransızca Çeviri, Fransızca Türkçe Çeviri, Türkçe İspanyolca Çeviri, İspanyolca Türkçe Çeviri, Türkçe Portekizce Çeviri, Portekizce Türkçe Çeviri, Türkçe İtalyanca Çeviri, İtalyanca Türkçe Çeviri, Türkçe Arapça Çeviri, Arapça Türkçe Çeviri, Türkçe Rusça Çeviri, Rusça Türkçe Çeviri, Türkçe Türkçe Çeviri, İngilizce İngilizce Çeviri

Çevirisi yapılmasını istediğiniz metinde kısa, basit, sade cümleler kurunuz, bu sayede Çeviri  işini yapacak olan sistemin işi oldukça kolaylaşacak, hızlanacaktır ve sizi en doğru, anlam bütünlüğü olan cümle çevirisine ulaştıracaktır. nanosozluk.com online çeviri  ve Türkçe kelimelerin sözlük anlamını bulan tercüme sitesidir. Sitemizden, ücretsiz ve saniyeler içerisinde onlarca dil arasında metin, cümle ve Türkçe sözcük çevirisi yapabilirsiniz ayrıca ingilizce türkçe çeviri  başta olmak üzere çevirdiğiniz içeriğin sesli çevirisini dinleyebilirsiniz.


nanosozluk.com, Google Translate  (Çeviri) Alt Yapısı Kullanılarak, Diller Arası Online Kelime, Cümle Çeviri ve Çevirilen İçeriği Dinleme Hizmetleri Verilmektedir. nanosozluk.com Çeviri Sonuçlarının Doğruluğu ve Geçerliliği Konusunda Hiçbir Zaman Garanti Vermez !